Patent – Faydalı Model

Patent – Faydalı Model

Bir buluş için buluş sahibine devlet tarafından verilen bir patent, buluş sahibinin izni olmadan başkalarının buluşu üretmesini, kullanmasını veya satmasını belirli bir süre boyunca engelleme hakkı vermektedir. Patentli bir buluş; tıpkı işle ilgili alınıp, satılabilen, kiralanıp, kiraya verilebilen diğer mallar gibi buluş sahibinin mülkiyeti haline gelir. Patentler alındıkları ülkeler için hak sahipliği doğurur. Türkiye'de alınmış bir patent, sadece Türkiye içinde sahibine hak sağlamaktadır ve patentli ürünleri başkalarının Türkiye'ye ithal etmesi durumunda, hak sahibine ithali durdurma hakkı verir..

Patent Vekili olarak; buluşlarınız için yurtiçi ve yurtdışında patent ve faydalı model başvurularınızı hazırlamakta ve gerekli durumlarda teknik çizimlerini oluşturmaktayız. Bilim Patent, müvekkillerinin patent portföylerini yönetmekte, patent araştırma ve inceleme raporlarını değerlendirmekte, itirazlara cevap hazırlamakta ve senelik ücretlerin takibini yapmaktadır. 

Bilim Patent'in "Patent - Faydalı Model" başlığı altında vermekte olduğu profesyonel hizmetlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.  


Destek için bizi arayın 0216 510 5301 ya da e-posta gönderin info@bilimpatent.com.tr

Uzman destek ekibimiz ile ihtiyaç duyduğunuz konularda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.
BİLİM PATENT © 2013 & Tüm hakları saklıdır.