Selçuk Üniversitesi' ne Patent Ödülü

Selçuk Üniversitesi' ne Patent Ödülü

Selçuk Üniversitesi' ne Patent Ödülü

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen “I. Patent Atelyesi ve İmalat Teknolojileri Proje Pazarı Yarışmasında” 3 ayrı kategoride ödül aldı.

Önceki günlerde Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Yerleşkesindeki Oditoryum’da gerçekleştirilen ödül törenine protokol üyelerinin yanı sıra akademisyenler de projeleri ile katıldı. Selçuk Üniversitesi adına yapılan patent başvuruları Prof. Dr. Bülent Oran ve Prof. Dr. Zekeriya Tosun’a aitti. ‘Proje Pazarına En Çok Katkıda Bulunan Üniversiteler’ kategorisinde birincilik ödülünü Yıldız Teknik Üniversitesi, ikincilik ödülünü Ortadoğu Teknik Üniversitesi, üçüncülük ödülünü ise Selçuk Üniversitesi aldı. Selçuk Üniversitesi adına ödülü Prof. Dr. Bülent Oran, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek’ten aldı.

Akademisyenler arasında ‘Kişisel Patent Başvuru Sayısı’na göre yapılan sıralamada ise Selçuk Üniversitesi’nden Prof. Dr. Bülent Oran ikinci oldu. Bu kategoride birinciliği Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Doç. Dr. Erhan Akdoğan, üçüncülüğü ise Sabancı Üniversitesi’nden Prof. Dr. Yusuf Menceloğlu kazandı.

‘Patent Başvurularının Nitelik ve Nicelikleri’ dikkate alınarak yapılan değerlendirilmede ikincilik ödülü, Selçuk Teknoloji Transfer Ofisi (Selçuk TTO) tarafından tüm akademisyenlere verilmekte olan Patent Destek Programı (PADES) tarafından desteklenmiş olan “Büyük arterlere yerleştirilen çift statorlu kalp destek cihazı” adlı projenin sahibi Prof. Dr. Bülent Oran'a verildi. Selçuk Üniversitesi yarışmada 3 ayrı kategoride de ödül almayı başaran tek üniversite oldu.


Destek için bizi arayın 0216 510 5301 ya da e-posta gönderin info@bilimpatent.com.tr

Uzman destek ekibimiz ile ihtiyaç duyduğunuz konularda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.
BİLİM PATENT © 2013 & Tüm hakları saklıdır.