Tasarım Takibi

Tasarım Takibi

Tasarımınızı tescil ettirmiş olmanız tasarımınızın %100 korunduğu anlamını taşımamaktadır. Tam bir tasarım koruması ancak tasarımınıza benzer yeni tasarım tescil başvurularının takip edilmesi ile yani endüstriyel tasarım takibi ile mümkündür.

Yeni tasarım tescil başvuruları şekli şartlara uygunluk bakımından yapılan incelemenin akabinde resmi tasarımlar bülteninde ilan edilmektedir. TPE maalesef endüstriyel tasarımlar için yalnızca şekli şartlar bakımından inceleme yapmakta ve şartları yerine getiren tasarım tescil başvurularını resmi tasarımlar bülteninde ilan etmektedir. Herhangi bir itiraz olmaması durumunda ise bu tasarım(lar) tescil edilmektedir.

 

Uzmanlarımız aylık yayınlanan resmi tasarım bültenleri üzerinde görsel taramalar (tasarım takibi) yaparak benzer tasarımları tespit etmekte ve bu benzer tasarımlar aylık olarak müvekkil kişi ya da kurumlara rapor edilmektedir. Müvekkil tarafından verilen talimat doğrultusunda marka-patent vekillerimiz tasarım itiraz işlemlerini yapmaktadırlar.

 

Tasarımlarınızı takip altına almak için lütfen marka-patent vekillerimizi arayınız.     Destek için bizi arayın 0216 510 5301 ya da e-posta gönderin info@bilimpatent.com.tr

Uzman destek ekibimiz ile ihtiyaç duyduğunuz konularda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.
BİLİM PATENT © 2013 & Tüm hakları saklıdır.